Державний прапор – це символ нашої української ідентичності, уособлення незламності, хоробрості та доблесті народу, який бореться за волю та свободу.
Синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Під час хвилі європейських революцій 1848 року, названої «Весна народів», синьо-жовтий стяг утвердився вже як прапор українського народу. Тоді, у червні 1848-го, таке знамено вперше підняли над ратушею у Львові. Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного «серпасто-молоткастого», а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.
У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією 24 липня 1990 року.
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.
Після початку російської агресії синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам. У кожному куточку світу, де б ми не побачили український прапор, він нагадує про сміливість і подвиг українців. Він неодмінно повернеться в кожен куточок української землі та замайорить над усією нашою Україною.
Державний архів пропонує вашій увазі добірку документів, які зберігаються у фондах архіву та які безпосередньо стосуються подій нової сторінки історії України та спрямовані на донесення до широкого загалу інформації про ці важливі події.