Нормативні акти
- Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю
- Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 962 «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування»
- Комунікаційна стратегія з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року
- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року №366-р "Про схвалення Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 537 Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю
- Розпорядження Київського міського голови від 21.04.2023 № 350 «Про затвердження Плану заходів на 2023 -2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у м. Києві»
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ директора
Державного архіву м. Києва
від 10.01.2024 № 4
ПОРЯДОК
супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю
та інших маломобільних груп населення в Державному архіві м. Києва
1. Загальні положення
1.1. Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в Державному архіві м. Києва (далі – Порядок) розроблений відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року з метою створення умов для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення реалізувати свої права нарівні з іншими громадянами у Державному архіві м. Києва, забезпечення прав таких осіб на безперешкодний доступ до приміщень архіву, зручності та комфорту перебування в архіві.
1.2. Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та представників інших маломобільних груп населення (далі – Порядок) визначає супровід (надання допомоги) особам з інвалідністю, представникам інших маломобільних груп населення під час перебування на території Державного архіву м. Києва.
1.3. Порядок оприлюднюється на офіційному сайті Державного архіву м. Києва, а також розміщується на інформаційному стенді архіву.
1.4. Терміни, які використовуються в тексті цього Порядку:
особа з інвалідністю – особа зі стійкими розладами функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав на рівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист; до осіб з інвалідністю належать також особи з інвалідністю внаслідок війни;
маломобільні групи населення – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуг, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До маломобільних груп населення віднесені: особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, інші особи, які не можуть самостійно пересуватися, якщо вони не мають членів сім’ї (одинокі) або інших осіб поруч;
супровід – комплекс заходів, спрямованих на забезпечення прав і задоволення потреб Осіб, що потребують допомоги, на безперешкодний доступ до об’єктів архіву, зручності та комфортності їх перебування та отримання інформації;
відповідальна особа – працівник архіву, відповідальний за питання безбар’єрності в архіві.
2. Порядок супроводу (надання допомоги)
2.1. Особа, що потребує допомоги, за необхідності відвідати архів має:
– зв’язатися з відповідальною особою (заступником директора, керівником структурного підрозділу) через засоби телекомунікації за номерами телефону:
(044) 468-34-72 стіл довідок архіву;
(044) 468-27-21 заступник директора;
(044) 468-14-24 відділ «Інформації та використання документів»;
(044) 467-09-40 (відділ «Формування НАФ та діловодства»)
– або надіслати електронний лист на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
– або скористатися кнопкою виклику чергового охоронника, яка знаходиться на прийнятній висоті біля центрального входу в архів за адресою: вул. Олени Теліги, 23.
За необхідності Особа, що потребує супроводу, може заздалегідь погодити з відповідальною особою (заступником директора, відповідальним за безбар’єрний простір в Державному архіві м. Києва, керівником відповідного структурного підрозділу або уповноваженою ним особою) необхідний обсяг допомоги при організації доступу в приміщення Державного архіву м. Києва із зазначенням дати і часу прибуття у телефонному режимі (номер телефону керівника структурного підрозділу).
2.2. Керівник структурного підрозділу/або уповноважена ним особа, у разі одержання інформації про прибуття Особи, що потребує допомоги, зобов’язані особисто з’ясувати мету її візиту:
– якщо Особа, що потребує допомоги, має намір отримати архівну довідку, копію рішення органів виконавчої влади м. Києва чи іншу інформацію, яка має біографічний, майновий, соціально-правовий чи інший характер та /або має намір працювати в читальній залі архіву, то керівник відповідного структурного підрозділу архіву або уповноважений ним працівник консультує таку Особу та забезпечує оформлення всіх необхідних документів (заяв, звернень, анкет тощо);
– якщо Особа, що потребує допомоги, має намір отримати консультацію щодо науково-технічного опрацювання документів або подати документи на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву м. Києва (далі – ЕПК), то керівник відповідного структурного підрозділу або уповноважена ним особа надають необхідну консультацію та /або приймають документи для розгляду на ЕПК архіву.
2.3. Якщо допомоги потребує користувач візка, відповідальна особа має запитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім поінформувати про можливість довезти її до узгодженого місця. Заборонено нахилятися і спиратися на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини. У разі необхідності відповідальна особа залучає інших працівників Державного архіву м. Києва до надання допомоги Особі, що потребує супроводу.
2.4. У разі, якщо допомоги потребує особа з порушенням зору, під час її супроводу необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування та подальші дії працівника архіву та зазначеної особи.
2.5. У разі, якщо допомоги потребує особа з обмеженим слухом, допускається використання олівця та паперу, а також жестикуляція руками.
2.6. Після завершення візиту до Державного архіву м. Києва Особи, яка потребує допомоги, відповідальна особа та /або відповідний керівник структурного підрозділу архіву організовує супровід даної особи до виходу з будівлі архіву.
2.7. Супровід надається у робочі дні відповідно до режиму роботи архіву.
2.8. Особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення користуються пріоритетним правом при зверненні до структурних підрозділів архіву.