Під час повітряної тривоги Державний архів м. Києва не працює. Найближче укриття знаходиться на станції метро «Дорогожичі».

 Детальна інформація за телефоном: +38 044 468 34 72

Нормативна база

Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»

Закон України «Про звернення громадян»

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 № 639 «Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів»

Наказ Міністерства юстиції України від 08.04.2013 № 656/5 «Про затвердження Правил роботи архівних установ України»

Наказ Міністерства юстиції України від 02.03.2015 № 295/5 «Про затвердження Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів)»

Інструкція про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства (затверджено спільним наказом Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ України від 21.09.2015 р. № 1786/5/272)

Роз'яснення Міністерства юстиції України Щодо виконання запитів, які надходять з тимчасово окупованої території України

Роз'яснення Державної архівної служби України щодо оформлення документів, що витребовуються для представлення в компетентні органи іноземних країн 

 

Види та зразки запитів

Соціально-правові запити ‒ це запити фізичної або юридичної особи, пов’язані із соціальним захистом, спрямовані на забезпечення їх законних прав та інтересів, у тому числі пенсійне забезпечення та отримання пільг і компенсацій відповідно до законодавства та міжнародних зобов’язань України. Зразки запитів:

- про стаж роботи та зарплату;

- про атестацію робочих місць;

- про нагородження орденами, медалями тощо;

- про обрання депутатом міської, районної рад;

- про встановлення опіки;

- про навчання;

- про освіту;

- анкета по витребуванню документів з-за кордону;

- заява у довільній формі.

Надання архівних довідок, копій або витягів на запити фізичних та юридичних осіб, необхідних для соціального захисту громадян, здійснюється архівом безоплатно.

Увага! Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 20.07.2023 № 2615/5 «Про внесення змін до пункту 1 розділу ІІ Порядку виконання архівними установами запитів юридичних і фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів) щодо трудового стажу, заробітної плати»: «Для підготовки архівних довідок про підтвердження трудового стажу та про заробітну плату до запиту додається копія трудової книжки (за наявності та за згодою фізичної особи)».

Термін виконання запитів – 1 місяць з дня реєстрації анкети-заяви або листа.

Звертаємо вашу увагу, що у рубриці «Архівні установи Києва» викладено Переліки ліквідованих установ, документи з особового складу яких зберігаються в архівних відділах (секторі) районних в місті Києві державних адміністрацій, а також Відомості про місцезнаходження документів ліквідованих та реорганізованих підприємств, установ, організацій, документи з особового складу яких перебувають на зберіганні у правонаступників, органах вищого рівня та інших установах. Рекомендуємо ознайомитись із зазначеними переліками та надсилати свої запити за належністю.

 

Запит на отримання публічної інформації:

- Форма запиту на отримання публічної інформації.

 

Майнові запити стосуються підтвердження майнових прав на землю і нерухоме майно (будинки, квартири, гаражі). Зразки запитів:

- заява у довільній формі.

Всі запити тематичного характеру виконуються на платній основі.

Термін виконання запитів – 1 місяць з дня реєстрації анкети-заяви або листа.

 

Тематичні запити стосуються надання інформації з певної проблеми, теми за визначений хронологічний період, зокрема  про:

- про перейменування вулиць (площ, проспектів, бульварів, провулків, парків, тощо);

- про перейменування або ліквідацію підприємств;

- заява у довільній формі.

Всі запити тематичного характеру виконуються на платній основі. Термін виконання запитів – 1 місяць з дня отримання.

 

Персональні запити – біографічні та генеалогічні – можуть стосуватися як самого заявника, так і інших осіб:

- про реєстрацію актів громадянського стану;

 

Перед надсиланням генеалогічного запиту рекомендуємо ознайомитися з методичними рекомендаціями – Виконання державними архівами України генеалогічних запитів: метод. рекомендації / Держкомархів України, УНДІАСД; упоряд. Н. М. Христова. – К., 2006. – 17, [3] с.

Всі запити генеалогічного характеру виконуються на платній основі. Сума оплати роботи за запитом залежить від обсягу пошукових робіт.

 

Терміни виконання всіх видів запитів можуть бути подовжені в залежності від складності роботи, про що повідомляється заявника.