Нормативна база

Закон України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»

Закон України «Про звернення громадян»

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 № 639 «Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися архівними установами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів»

Наказ Міністерства юстиції України від 08.04.2013 № 656/5 «Про затвердження Правил роботи архівних установ України»

Наказ Міністерства юстиції України від 02.03.2015 № 295/5 «Про затвердження Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів)»

Інструкція про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства (затверджено спільним наказом Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ України від 21.09.2015 р. № 1786/5/272)

Роз'яснення Міністерства юстиції України Щодо виконання запитів, які надходять з тимчасово окупованої території України

Роз'яснення Державної архівної служби України щодо оформлення документів, що витребовуються для представлення в компетентні органи іноземних країн 

 

Види та зразки запитів

Соціально-правові запити ‒ це запити фізичної або юридичної особи, пов’язані із соціальним захистом, спрямовані на забезпечення їх законних прав та інтересів, у тому числі пенсійне забезпечення та отримання пільг і компенсацій відповідно до законодавства та міжнародних зобов’язань України. Зразки запитів:

- про стаж роботи та зарплату;

- про атестацію робочих місць;

- про нагородження орденами, медалями тощо;

- про обрання депутатом міської, районної рад;

- про встановлення опіки;

- про навчання;

- про освіту;

- анкета по витребуванню документів з-за кордону;

- заява у довільній формі.

Надання архівних довідок, копій або витягів на запити фізичних та юридичних осіб, необхідних для соціального захисту громадян, здійснюється архівом безоплатно.

Термін виконання запитів – 1 місяць з дня реєстрації анкети-заяви або листа.

Звертаємо вашу увагу, що у рубриці «Архівні установи Києва» викладено Переліки ліквідованих установ, документи з особового складу яких зберігаються в архівних відділах (секторі) районних в місті Києві державних адміністрацій, а також Відомості про місцезнаходження документів ліквідованих та реорганізованих підприємств, установ, організацій, документи з особового складу яких перебувають на зберіганні у правонаступників, органах вищого рівня та інших установах. Рекомендуємо ознайомитись із зазначеними переліками та надсилати свої запити за належністю.

 

Запит на отримання публічної інформації:

- Форма запиту на отримання публічної інформації.

 

Майнові запити стосуються підтвердження майнових прав на землю і нерухоме майно (будинки, квартири, гаражі). Зразки запитів:

- заява у довільній формі.

Всі запити тематичного характеру виконуються на платній основі.

Термін виконання запитів – 1 місяць з дня реєстрації анкети-заяви або листа.

 

Тематичні запити стосуються надання інформації з певної проблеми, теми за визначений хронологічний період, зокрема  про:

- про перейменування вулиць (площ, проспектів, бульварів, провулків, парків, тощо);

- про перейменування або ліквідацію підприємств;

- заява у довільній формі.

Всі запити тематичного характеру виконуються на платній основі. Термін виконання запитів – 1 місяць з дня отримання.

 

Персональні запити – біографічні та генеалогічні – можуть стосуватися як самого заявника, так і інших осіб:

- про реєстрацію актів громадянського стану;

 

Перед надсиланням генеалогічного запиту рекомендуємо ознайомитися з методичними рекомендаціями – Виконання державними архівами України генеалогічних запитів: метод. рекомендації / Держкомархів України, УНДІАСД; упоряд. Н. М. Христова. – К., 2006. – 17, [3] с.

Всі запити генеалогічного характеру виконуються на платній основі. Сума оплати роботи за запитом залежить від обсягу пошукових робіт.

 

Терміни виконання всіх видів запитів можуть бути подовжені в залежності від складності роботи, про що повідомляється заявника.